Najgorsze pomysły na dietę

 

            Większość osób, które chcą schudnąć wybiera rodzaj treningu i diety kierując się jednym: „w jaki sposób najszybciej schudnę” (nie biorąc pod uwagę ewentualnych skutków ubocznych). W tej części bloga skupimy się na konsekwencjach myślenia tego rodzaju.

           

O czym będziemy mówić

            Omówimy kilka najbardziej popularnych sposobów na odchudzanie. Wszystkie one wynikają tak naprawdę z naszego lenistwa. Chcemy w kilka tygodni nadrobić całe lata zaniedbań i prowadzenia niezdrowego trybu życia.

            W związku z tym szukamy szybkich i łatwych rozwiązań. Tak naprawdę w większości przypadków nie chce nam się nawet zweryfikować obietnic, którym się poddajemy.

            Prowadzi to do straty czasu, pieniędzy oraz chęci, aby rzeczywiście zmienić swoje życie. Trudno zmotywować się do przestrzegania diety i codziennych treningów, gdy uwierzymy, że ten sam cel można osiągnąć bez wyrzeczeń kupując tabletki na odchudzanie, czy pijąc specjalny rodzaj herbaty.

           

Szkodliwe pomysły na odchudzanie

Najgorsze sposoby na odchudzanie to:

Bardzo restrykcyjne diety

            Ludzie kierując się prostą logiką i brakiem wiedzy sądzą, że im mniej zjedzą, tym szybciej schudną. A więc osiągną pożądany efekt dzięki restrykcyjnej diecie (o bardzo dużym ujemnym bilansie kalorycznym) lub głodówce.           

Diety cud

            Inny pomysł to „diety cud” głoszące hasła, że jakiś typ pokarmu w niezwykły sposób pozwoli nam schudnąć. Może to być dieta kapuściana, buraczana, czy też oparta na jakimkolwiek innym produkcie.

            Tak naprawdę sprowadzają się one do tego, że podobnie jak w restrykcyjnej diecie niskokalorycznej spożywamy mniej kalorii niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie.

            Dodatkową szkodą jest brak urozmaicenia diety i szybsze doprowadzenie do niedoboru witamin i minerałów.           

Tabletki i suplementy na odchudzanie           

            Co do tabletek i innych suplementów gwarantujących natychmiastowe efekty, pomyśl chwilę. Czy, gdyby choć jedna z nich działała to w USA i innych bogatych krajach wciąż rósłby odsetek otyłych osób? Oczywistym jest, że w bardzo krótkim czasie problem otyłości zostałby rozwiązany.

            Taki środek byłby też przepisywany przez lekarzy i dietetyków. Sytuacja taka nie ma jednak miejsca. A więc nie istnieje cudowna tabletka gwarantująca szybkie i łatwe odchudzanie.

           

Podsumowanie

            W procesie odchudzania nie ma dróg na skróty. Jeśli będziesz ich szukał stracisz tylko czas i pieniądze. W efekcie po kilku miesiącach będziesz w tym samym lub nawet gorszym położeniu niż obecnie.

            Zapoznaj się z błędami jakie można popełnić (i jakie popełnia większość odchudzających się osób), abyś wiedział czego powinieneś się wystrzegać. Pozwoli Ci to raz na zawsze zrezygnować z poszukiwania czegoś co nie istnieje i skupić się na skutecznych metodach odchudzania

           

            

„Do sukcesu nie ma windy,

trzeba iść po schodach”

Emil Oesch

 

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Najgorsze pomysły na dietę

  1. Pingback: Odżywianie – Jak polubić odchudzanie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s