Siła Podświadomości – przykłady

            W tym artykule przedstawię Ci kilka przykładów tego jak wielkimi siłami dysponuje Podświadomość co zapewne drastycznie podwyższy Twoją wiarę w siebie. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy.

            To ogranicza ich potencjał do osiągania celów. Odbija się także na zdrowiu, samopoczuciu i kondycji fizycznej, które jak udowadniają kolejne badania zależą głównie od nastawienia psychicznego.

           

Pamięć

            Jednym z najbardziej znanych przykładów niewyobrażalnych wręcz możliwości naszego mózgu był Kim Peek cierpiący na zespół sawanta. Znał on na pamięć 12000 książek!

            Nie uczył się ich tak jak my musielibyśmy to robić poprzez wielokrotne powtarzanie. Wystarczyło, że przeczytał je jeden raz.

            Warto też wspomnieć, że potrafił czytać dwie strony jednocześnie! Jedną prawym okiem, a drugą lewym. To wiele mówi o tym w jak skromny sposób wykorzystujemy nasz potencjał.

           

Zmiany fizyczne

            Badania osób ze złożonym zaburzeniem osobowości prowadzone na Uniwersytecie Yale przez dr Bernie Siegela wykazały, że ludzie ci tak bardzo wierzą, że stają się kimś innym, że ich ciała w jednej chwili reagują fizycznie na to przekonanie.

            Podczas badań osób z rozdwojoną osobowością u chorych zaobserwowano zmiany równowagi biochemicznej, które doprowadzały do: zmiany koloru oczu, znikania i pojawiania się blizn, a także pojawiania się i znikania chorób takich jak cukrzyca i nadciśnienie tętnicze.

            Zmiany te następowały, gdy osoba przechodziła z jednej osobowości w drugą. Po powrocie do swojego pierwotnego „ja” wszystko wracało do normy.

           

Zwykli ludzie

            Badania prowadzone przez psychoneuroimmunologa dr Henrego Beechera na Uniwersytecie Harvarda wykazały ogromny wpływ podświadomości na działanie lekarstw. Stu studentów medycyny poddano eksperymentowi. Pięćdziesięciorgu z nich podano amfetaminę (skrajnie pobudzającą) mówiąc, że dostali lek uspokajający. Drugiej pięćdziesiątce podano wysoce uspokajający barbituran mówiąc, że jest to lek silnie pobudzający.

            Okazało się, że aż połowa badanych z jednej i drugiej grupy zareagowała zgodnie z mylną informacją jaką dostała na temat leku! Ich podświadomość nie tylko zignorowała biochemiczne działanie leków. Wywołała w organizmie bardzo silny odwrotny efekt!

           

Efekt placebo

Zmiany psychiczne

            Duńskie badania wykazały, że tabletki antydepresyjne poprawiające nastrój są skuteczne tylko w niecałych 20%. Ponad 80% to efekt placebo, który jest wynikiem przekonania pacjentów o ich skuteczności.

           

Zmiany neurologiczne

            Efekt placebo uzyskano również podczas podawania chorym na Alzhaimera komórek macierzystych do mózgu. Operacja ta miała na celu powstrzymanie i cofnięcie skutków choroby.

            Połowie osób poddanych operacji podano komórki macierzyste, a drugiej połowie substancję neutralną. Nie było praktycznie różnicy w poprawie stanu zdrowia pomiędzy grupą placebo, a grupą która została poddana prawdziwemu zabiegowi.

            Najciekawsze jest jednak to, że po roku czasu od eksperymentu osoby z grupy placebo zostały poinformowane o tym, że do niej należały. Okazało się wtedy, że w stosunkowo krótkim czasie ich zdrowie i sprawność fizyczna uległy pogorszeniu. Część z nich wróciła do poziomu zdrowia sprzed operacji.

           

Zmiany fizyczne

            Inne eksperymenty badające placebo dotyczące np. operacji i regeneracji stawów dały podobne wyniki. U osób, które uwierzyły, że przeszły prawdziwą operację i powinny czuć się lepiej nastąpiła samoistna regeneracja uszkodzeń.

           

Cuda i spontaniczne remisje

            A czy słyszałeś kiedykolwiek o „spontanicznej remisji” lub „cudownych uzdrowieniach”. Osoby chore na raka i inne nieuleczalne choroby nagle powracają do zdrowia.

            Medycyna nie potrafi ich wyjaśnić, a religia przypisuje całe zasługi sobie. Logicznie rzecz biorąc, gdyby uzdrowienia zależały od wiary w konkretnego Boga (bo tylko jeden może być prawdziwy) to wszystkie „cuda” dotyczyłyby członków jednego wyznania.

            Prawda jest taka, że uzdrowienie zależy od wiary osoby uzdrawianej w to, że jest ono możliwe. A sprawcą „spontanicznych remisji” jest Podświadomość, która została we właściwy sposób zaangażowana w poprawę zdrowia chorych osób.

           

Podsumowanie

            Jak widzisz Twój potencjał jest wręcz nieograniczone. Wszystko zależy jednak od Twoich przekonań na temat tego co jest dla Ciebie możliwe, a co nie. W/w przypadki to w większości ludzie tacy jak Ty. Nie ma więc żadnego uzasadnionego powodu, abyś  w siebie wątpił.

           

           

„Jeśli wierzysz, że możesz

lub że nie możesz, to w obu

przypadkach masz rację”

Henry Ford

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s