Psychologia Sukcesu

            Psychologia Sukcesu stanowi najważniejszy element mojej strategii treningowej. O wiele ważniejszy niż trening i dieta ponieważ rozwiązuje problem 95% ćwiczących.

            Przyczyną tego, że nie osiągasz sukcesów jest brak znajomości zasad skutecznego działania, a nie brak narzędzi, środków i zasobów do jego realizacji.

            W przypadku odchudzania niedostatek wiedzy powoduje, że gdy uzyskujesz efekty mniejsze od spodziewanych poddajesz się. W dodatku zwykle winisz za to mało skuteczny trening, źle ułożoną dietę i swój „słaby charakter”.

           

A co na to psychologia?

            Z punktu widzenia Psychologii Sukcesu oczywistym jest fakt, iż przyczyną Twojej porażki jest rezygnacja. Rezygnujesz, gdyż:

  • nie potrafisz się motywować,
  • wyznaczać i skutecznie realizować celów,
  • planować,
  • ulepszać metod działania,
  • nie mierzysz i nie zapisujesz postępów,
  • ani określasz parametrów wyjściowych stanowiących później punkt odniesienia,
  • działasz chaotycznie i nieregularnie, itd.

            Trening i dieta nie mają tu wielkiego znaczenia, gdyż osoba skuteczna nie ma problemów z odnalezieniem najlepszej metody treningowej dla siebie. Niezbędna jest jednak odpowiednia metodyka działań.

           

Aktualność badań

            Faktem jest, iż do zrealizowania tak ambitnego i długofalowego celu jakim jest odchudzanie niezbędna jest znajomość zasad skutecznego działania.

            Drugą sprawą jest jakość wiedzy jaką będziesz się wspomagał. Psychologia Sukcesu tak jak inne dziedziny nauki zmienia się w czasie i doświadcza licznych przełomów.

            Warto więc opierać się o jak najbardziej aktualne, udowodnione i sprawdzone zasady osiągania celów.

           

Rozwój technologii

            Wielki przełom w Psychologii Sukcesu nastąpił, gdy możliwe stało się bezpośrednie badanie aktywności poszczególnych części mózgu podczas przeprowadzania eksperymentów. Dzięki temu stworzono nowe skuteczniejsze teorie i rozstrzygnięto wiele dyskusyjnych kwestii.

            Poznanie i wykorzystanie mechanizmów Nawyku i Silnej Woli należy do odkryć, które przeniosły Psychologię Osiągania Celów na zupełnie nowy poziom.

            Wiemy dziś co konkretnie dzieje się w Twojej głowie w momencie wykonywania czynności, którą lubisz robić, jak również takiej, której nienawidzisz. Wiadomo jakie reakcje chemiczne zachodzą w Twoim mózgu, jak wpływają na Twój organizm, samopoczucie, myśli, przyszłe zachowanie, zaangażowanie oraz jakie zmiany i przystosowania na przyszłość generują.

           

Postęp psychologii w odchudzaniu

            Kilka lat temu wydawało się, że skuteczne odchudzanie zależy od treningu, diety i „charakteru”. Jednak nie wiadomo było czym ten „charakter” tak naprawdę jest i czy mamy na niego jakikolwiek wpływ. Dlatego też, nie przywiązywano do niego zbyt wielkiej wagi.

            Drugą sprawą jest to, że nikt nie chciał wziąć na siebie winy za to że 95% jego klientów wraca wcześniej, czy później do poprzedniej wagi. Gdy komuś się nie udawało po prostu mówiono, że „brak mu charakteru” albo „jest zbyt leniwy” obwiniając za wszystko. Sam trening i dieta były oczywiście idealne.

            Obecnie wiemy dokładnie jak zmienić „brak charakteru” lub „lenistwo”. Możemy więc przeciwdziałać rzeczywistej przyczynie porażek 95% ludzi chcących się odchudzić.

           

Podsumowanie

            Z tego działu dowiesz się wszystkiego co niezbędne, aby osiągnąć dowolny cel – nie tylko treningowy. Metodologia osiągania celu jest bowiem niemal identyczna zarówno dla sukcesu sportowego jak i biznesowego, czy osobistego.

            Wiedza stanowi największy i jedyny skrót na drodze do sukcesu. Warto zainwestować w nią parę godzin, aby zaoszczędzić kilka miesięcy pracy w niewłaściwym kierunku.

            W dziale treningu i diety znajdziesz najefektywniejsze metody odchudzania. Na niewiele się jednak przydadzą jeśli nie będziesz przygotowany do ich zastosowania i zdolny do zachowania trwałych efektów.

           

           

„Człowiek, który nie czyta,

nie ma przewagi nad kimś,

kto nie umie czytać.”

    Mark Twain

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s