2.3.2.1. Notowanie

            Z tej części dowiesz się jak notowanie może pomóc Ci w zdobyciu szczupłej sylwetki. To niezwykle silne i proste w zastosowaniu narzędzie. Bardzo silnie wpływa na Twoją Podświadomość.

           

Słomiany zapał Kory Nowej

            Pewnie nie raz miałeś plany i postanowienia dotyczące gruntownych zmian w Twoim życiu. Niestety większości z nich nie udało Ci się zrealizować. Bardzo szybko z nich zrezygnowałeś lub nawet do nich nie przystąpiłeś.

            Dzieje się tak, ponieważ konstruktywne cele i plany są tworem Kory Nowej, czyli Twojej logicznej części mózgu. Jeśli istnieją tylko na jej poziomie to do ich podtrzymania i realizacji używasz Silnej Woli.

            Gdy zapasy Siły Woli i Twoja koncentracja na celu słabnie rezygnujesz z celu. Zaczynasz tłumaczyć sobie dlaczego cel nie jest wart tak wiele jak Ci się początkowo wydawało.

           

Zlecanie realizacji planu

            Aby osiągnąć dowolny cel, Świadomość musi przekazać jego wykonanie Podświadomości, a przynajmniej zaangażować ją w jego realizację. Do tego służy właśnie Notowanie.

            Gdy cokolwiek zapisujesz Mózg Gadzi odbiera to jako jasny sygnał, że jest to dla Ciebie ważne. Oprócz tego, aby dotrzeć z informacją do Podświadomości konieczne jest wielokrotne powtarzanie przekazu.

            Kolejna sprawa to wpływ czynności jaką jest odręczne pisanie na naszą pamięć i umysł (pisanie na klawiaturze nie ma takiej siły). Gdy tylko słuchasz zapamiętujesz około 10% informacji, gdy zapiszesz to samo na kartce zapamiętasz (zapiszesz w Podświadomości) 30-40% informacji.

           W dodatku sam akt pisania wymaga zaangażowania Mózgu Gadziego (ponieważ pisanie jest czynnością nawykową). Informacja musi być więc każdorazowo przeanalizowana przez Podświadomość.

           

Co i jak notować

Nasza strategia przewiduje kilka sfer w których wykorzystasz notowanie:

  1. Zapisanie celu – cel nie zapisany jest nie do wykonania. Z czasem osłabnie, zapomnisz o nim lub zajmiesz się czymś innym. Gdy go zapiszesz nie zrezygnujesz z niego tak łatwo. Będzie Ci służył jako drogowskaz.
  2. Zapisywanie tego co jesz – uświadomi Ci błędy żywieniowe, które popełniasz przez co zmotywuje do zmiany diety. Będzie to motywacja wypływająca bezpośrednio z poziomu Mózgu Gadziego. Zaczniesz więc rezygnować z szkodliwych zwyczajów bez potrzeby nadwyrężania Siły Woli.
  3. Zapisywanie realizacji planu treningowego – musisz wiedzieć co zrobisz dziś, jutro i za tydzień. Każdy złożony projekt wymaga stworzenia planu działań i harmonogramu realizacji kolejnych etapów. Satysfakcja z realizacji założeń bardzo podnosi poziom motywacji i przyśpiesz tworzenie się Nawyku.

           

Podsumowanie

            Notowanie jest Nawykiem. Na początku nie będzie Ci się chciało tego robić. Dopiero, gdy zobaczysz pozytywne efekty stanie się dla Ciebie normą. Nie przejmuj się trudnymi początkami. Rób małe kroki ale we właściwym kierunku.

           

              

„Największą barierą dla

sukcesu jest lęk przed porażką.”

Sven Goran Eriksson

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s