Tworzenie Nawyku Treningowego

            Z tego artykułu dowiesz się jaką rolę odgrywa Nawyk Treningowy w skutecznym i trwałym odchudzaniu. Składa się on z 3 elementów: Treningu, Diety i Motywacji.

           

Znaczenie Nawyku Treningowego

            Jeśli chcesz pozbyć się na zawsze kilkunastu – kilkudziesięciu kilogramów, musisz trwale zmienić swój styl życia. Nie możesz traktować treningu, czy zdrowej diety jak narzędzia z którego przestaniesz korzystać po osiągnięciu celu.

Pamiętaj: To nie nadwaga jest Twoim problemem lecz postępowanie, które do niej doprowadziło.

            Powrót do poprzedniego zachowania sprawi, że szybko wrócisz do wyjściowej wagi. Jedynie włączenie treningu do Twojego stylu życia zagwarantuje Ci trwałość efektów.

           

Nawyk Treningowy, a styl życia

            Styl życia jest zbiorem Nawyków i przyzwyczajeń, które powtarzasz każdego dnia. Ich efektem jest Twój obecny stan fizyczny, finansowy, zdrowotny, emocjonalny. Dlatego też to od nich zależy powodzenie i to nad nimi powinieneś pracować.

            Osoby, które zdrowo się odżywiają i prowadzą aktywny tryb życia nie robią tego na siłę. Robią to z taką samą łatwością jak ci, którzy objadają się śmieciowym jedzeniem mając przez to problemy z nadwagą oraz zdrowiem.

            Różnica między nimi polega wyłącznie na Nawykach z których składa się ich życie. Twoim celem jest więc przejęcia Nawyków ludzi, których sukces chcesz powtórzyć.

           

Cz. 1 – Trening

            W tej części zajmiemy się pierwszym aspektem Twojego trybu życia, który wymaga zmiany. Chodzi tu o aktywność fizyczną. Brak aktywności wpływa negatywnie na całe Twoje funkcjonowanie, nie tylko związane ze sferą fizyczną.

            Trening, który ma doprowadzić do budowy Nawyku różni się od standardowych planów. W tej fazie celem nie jest osiągnięcie efektów fizycznych w postaci spalenia określonej ilości tłuszczu, itp.

            Celem są niewidoczne i nieodczuwalne zmiany, które zajdą w Twoim mózgu. Przekształcenie Twojej dotychczasowej sieci neuronowej i budowa nowych połączeń. To ona stanowią Nawyk.

            Proces ten trwa około 30 dni. Aby jak najszybciej zbudować Nawyk Treningowy musisz podporządkować zasady obowiązujące w treningu zasadą tworzenia Nawyku. Dlatego też:

  • będziesz ćwiczył codziennie przez 30 dni,
  • będziesz ćwiczył według określonego przez siebie harmonogramu,
  • Twój trening nie może być wycieńczający (niska/średnia intensywność),
  • Twój trening powinien być krótki.

           

Cz. 2 – Dieta

            Jeśli chodzi o dietę to na początku skupisz się na zmianach jakościowych i eliminacji największych błędów żywieniowych. Nie możesz się głodzić. Głód prowadzi do osłabienia Silnej Woli, która jest niezbędna do budowy Nawyku.

Zmiany w diecie dotyczyć będą:

  • zwiększenia ilości spożywanego białka,
  • zwiększenia ilości warzyw i owoców,
  • wprowadzenia zdrowych tłuszczy,
  • przesunięcia godziny ostatniego posiłku.

           

Cz. 3 – Motywacja

            Motywacja jest kluczowym elementem pierwszej fazy odchudzania. Większość osób odchudzających się bazuje na swojej początkowej motywacji. Jest ona jednak sztucznie i krótkotrwale zawyżona. Z tego względu bardzo szybko się wyczerpuje.

            Jeśli nie zajmiesz się jej wzmacnianiem już teraz to w krótkim czasie stracisz chęć do ćwiczeń. Twoje zadania w pierwszym miesiącu treningu, związane z budową silnej motywacji to:

– wyznaczenie celu i harmonogramu jego realizacji,

– rejestracja Twojego stanu wyjściowego,

– podniesienie wartości celu,

– codzienne pomiary,

– umiejętne zarządzanie systemem nagradzania.

           

Efekty

            Gdy trening stanie się dla Ciebie przyjemną i nieodzowną częścią dnia zniknie obawa, że z niego zrezygnujesz. Będziesz gotowy na bardziej wymagające i tym samym skuteczne metody treningowe, którym nie podołał byś wcześniej.

            Będziesz dysponował znacznie większymi zasobami Silnej Woli. Pozwoli Ci to utrzymywać zadowolenie i satysfakcję z treningów prowadzonych na znacznie wyższym poziomie intensywności.

            W kolejnych artykułach dowiesz się w jaki konkretnie sposób ćwiczyć, wprowadzać zmiany w diecie i podnosić swój poziom motywacji, aby wytworzyć Nawyk Treningowy.

            

            

„Ludzie wytrwali zaczynają

swój sukces tam, gdzie inni

kończą niepowodzeniem.”

Edward Eggleston

Jedna uwaga do wpisu “Tworzenie Nawyku Treningowego

  1. Pingback: Sekret Sukcesu Treningowego | Sekret Sukcesu Treningowego

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s