dieta podczas budowy Nawyku Treningowego

W ciągu pierwszego miesiąca, gdy budujemy Nawyk Treningowy nie ograniczamy zbytnio ilości przyjmowanych węglowodanów. Powodem jest dbałość o poziom glukozy, która odpowiada za zasoby naszej Silnej Woli. Już samo wdrażanie aktywności fizycznej będzie dla niej obciążeniem w związku z czym nie będziemy dodatkowo jej osłabiać zmuszając się do drastycznej diety. Wprowadzimy za to zmiany jakościowe, które nie osłabiając naszej motywacji dadzą podobne efekty co tradycyjna dieta.

Skupimy się na trzech podstawowych elementach :

– Będziesz dokładnie notować co jesz. Na początek możesz zacząć od zapisywania ilości zjadanych słodyczy, Fast foodów, itp. Ma to duże znaczenie dla odchudzania, gdyż już sam fakt notowania będzie pozytywnie wpływał na nasz sposób odżywiania. Jak wskazują badania osoby, które systematycznie to robią po pewnym czasie w naturalny sposób zaczynają ograniczać ilość szkodliwych przekąsek i posiłków.

– Włączysz do diety warzywa. Będziesz stopniowo zwiększać liczbę posiłków w skład których wchodzą warzywa. Są one o wiele mniej kaloryczne niż ryż, makaron i kasza dzięki czemu przyjmiesz mniej kalorii będąc tak samo najedzonym. Oprócz tego mają dużo błonnika, który długo się trawi w związku z czym dłużej będziesz czuł sytość.

– Zaczniesz zastępować tłuste produkty pochodzenia zwierzęcego (wędliny, mięso, sery żółte, itp.) chudym mięsem, twarogiem i rybami. W ten sposób zwiększysz ilość spożywanego białka zmniejszając jednocześnie spożycie szkodliwych tłuszczy. Dodatkowo trawienie białka wymaga od organizmu zużycia dużej ilości energii. W związku z tym spalisz więcej kalorii, aby je przyswoić. Dzięki temu szybciej schudniesz.

Wdrożenie tych trzech elementów w zupełności wystarczy, aby poczuć ich pozytywne skutki. Jednocześnie nie będziesz obciążał zasobów Siły Woli jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych diet skupiających się na ograniczeniu ilości spożywanego jedzenia. Stopniowe dochodzenie do optymalnego sposobu odżywiania jest o wiele lepsze niż jego natychmiastowe wdrożenie, gdyż organizm szybko adaptuje się do zmian. Jeśli więc zaczniesz od razu robić wszystko idealnie efekty przyjdą szybciej lecz będą trwały krótkotrwałe. Gdy rozłożysz zmiany w czasie zyskasz więcej w dłuższym okresie i jednocześnie nie będzie to tak uciążliwe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s