Cel nadrzędny

Prawidłowo określony cel będzie towarzyszył nam podczas sesji treningowych dając gigantyczną motywację do wytrwałego działania. Pozwoli on zmniejszyć zużycie zapasów Silnej Woli, które wzrasta proporcjonalnie do stopnia w jakim musimy zmuszać się do danej czynności. Im więcej pozytywów z naszych ćwiczeń dostrzegamy, im lepiej czujemy się po treningu, tym chętniej będziemy to robić nie z przymusu lecz z przyjemności.

Cel nadrzędny nie jest związany z treningiem. Jest to cel naszego życia. Jednak jego określenie jest potrzebne, gdyż cel treningowy, który ustalimy w kolejnym artykule musi być jego uzupełnieniem. Realizacja celu treningowego ma nam pomóc w realizacji celu życiowego.

Cel nadrzędny wynika z naszych najgłębszych wartości i przekonań. Jest nim to co najbardziej Cię uszczęśliwi, da najwięcej satysfakcji i samospełnienia. Może to być szczęście Twoich bliskich, zdobycie szacunku lub wdzięczności innych ludzi, długie zdrowe życie, zdobycie określonej pozycji społecznej, finansowej, itp. Zastanów się więc co jest celem Twojego życia. Jest nam to bardzo potrzebne, gdyż cel treningowy, który określimy w kolejnym artykule musi być zgodny z celem nadrzędnym i przyczyniać się do jego realizacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s