Nowy wzór na sukces

Wiemy już co jest przyczyną niepowodzeń 95% osób rozpoczynających aktywne życie. Nie jest to ani system treningowy ani źle dobrana dieta. Powodem wszystkich porażek jest REZYGNACJA, której przyczyną jest brak WYTRWAŁOŚCI. Prawda jest taka, że nie musisz stosować idealnej diety ani idealnie dopasowanego przez trenera personalnego treningu, aby odnieść sukces.

Oczywiście im będą one bardziej dopracowane tym lepiej i szybciej zrealizujesz swoje palny. Jednak kluczowym czynnikiem jest wytrwałość, która odpowiada za to, czy w ogóle wykonasz daną czynność. Zapewne znasz osoby, które nie stosują żadnej diety, jedzą co chcą ale lubią jakąś dyscyplinę sportu, trenują ją regularnie i dzięki temu utrzymują świetną sylwetkę. To samo dzieje się, gdy ktoś nie trenuje zbyt często i regularnie ale odżywia się zdrowo i w ograniczonych ilościach – on również wygląda i czuje się dobrze. Jaki z tego wniosek? Nasz wzór na sukces musi ulec zmianie:

Zamiast:

Trening + dieta = sukces treningowy

powinniśmy zastosować:

Trening * wytrwałość = wymarzona sylwetka, zdrowie i świetne samopoczucie 

lub:

Dieta * wytrwałość = wymarzona sylwetka, zdrowie i świetne samopoczucie

Dlaczego mnożymy trening lub dietę przez naszą wytrwałość? Dlatego, że to od niej zależy ile razy w ogóle zastosujemy dany system treningowy lub ile zjemy zdrowych posiłków. Gdy nasza psychika osłabnie, niezależnie jak cudowny jest trening i dieta, którą dysponujemy rezultaty zawsze będą równe zeru jeśli ich nie zastosujemy.

Oczywiście optymalną efekty daje połączenie treningu, diety i wytrwałości:

Trening * wytrwałość + Dieta * wytrwałość = wymarzona sylwetka, zdrowie i świetne samopoczucie

To właśnie jest nasz cel i tak powinno wyglądać Twoje podejście do kwestii treningu i odchudzania jeśli chcesz mieć gwarancję sukcesu

Lecz skoro psychika ma tak kluczowe znaczenie dlaczego jest pomijana w wypowiedziach i tekstach pisanych przez trenerów, którzy zajmują się sportem często przez dziesiątki lat? Mają przecież na koncie wychowanków osiągających sukcesy na miarę mistrzostw Polski, Europy, czy świata. Ich kompetencje są przecież niepodważalne o czym świadczą wyniki. Odpowiedź jest dość prosta. Ich podopieczni mają idealne bądź bliskie ideału nastawienie psychiczne. Na poziomie zawodowym optymalne nastawienie psychiczne jest normą. Tam rywalizuje się o ułamki sekund, centymetrów i kilogramów, i rzeczywiście o sukcesie przesądzają dopracowywane do perfekcji programy treningowe i dietetyczne.

Nastawienie psychiczne zawodowców jest ideałem do którego powinni dążyć amatorzy co pozwoli im osiągnąć ponadprzeciętne wyniki. Jednocześnie tylko ten element jest dla nich osiągalny. Dlaczego? Ponieważ cechy psychiczne jakimi odznaczają się topowi sportowcy są tymi samymi, które posiadają ludzie odnoszący największe sukcesy finansowe, a także najlepsi artyści, politycy i przedstawiciele wszystkich innych dziedzin wykonujących swoją profesję na najwyższym poziomie.

To jeden z dodatkowych powodów dla których warto regularnie ćwiczyć. Dla Twojego mózgu nie ma znaczenia dziedzina, którą się zajmujesz – jeśli dotrzesz do wysokiego poziomu w sporcie to wiedz, że o wiele łatwiej będzie Ci osiągnąć sukces np. w biznesie. To że najwięcej firm zakładają absolwencie AWF-u, a nie ekonomii, czy przedsiębiorczości to nie przypadek.

Wróćmy jednak do kwestii aktywności fizycznej. Niestety większość z nas zamiast naśladować psychikę mistrza próbuje naśladować intensywność i częstotliwość jego planów treningowych oraz restrykcyjność diety co najczęściej kończy się rezygnacją i regresem. Dlaczego nie możesz skutecznie skopiować treningu i diety zawodowców? Ponieważ oni zajmują się tym od rana do nocy siedem dni w tygodniu! Ich tryb życia jest w 100% podporządkowany reżimowi treningowemu, a cała ich uwaga i koncentracja jest skupiona wyłącznie na tym, aby każdy kolejny trening wykonać perfekcyjnie. Nie muszą chodzić do pracy na 8h dziennie jak Ty i najczęściej nie mają na głowie tylu innych spraw, którymi Ty zajmujesz się na co dzień. To rozprasza i osłabia Twoją koncentrację i tym samym możliwości treningowe.

Wiesz już co odpowiada za niepowodzenia większości ludzi, którzy chcą schudnąć, poprawić swój wygląd, zdrowie i samopoczucie. Zaoszczędziłeś już w tym momencie mnóstwo czasu, pieniędzy, bezproduktywnego wysiłku i wyrzeczeń. Inni będą je marnować na szukanie cudownych tabletek – które nigdy nie działają, przyrządów do ćwiczeń – które bardzo szybko lądują w kącie, trenerów – którzy niestety nie mogą ćwiczyć za Ciebie, wymyślnych diet – na których się głodzisz i przez to zwiększasz swój potencjał do tycia, planów treningowych – które same się nie wykonają. Ty możesz świadomie ukierunkować swoje działania i zasoby na wykształcenie u siebie mechanizmu gwarantującego osiągnięcie sukcesu.

Jeśli jesteś zainteresowany bądź zainteresowana posłuchaj jeszcze jednej rady. Nie kupuj żadnych akcesoriów treningowych, odżywek, butów, strojów, spalaczy tłuszczu, urządzeń, itp. Zacznij z tym co masz. Większość osób rozpoczyna swoją przygodę ze sportem od zakupów. Nie rób tego, gdyż jakiekolwiek dodatki i prezenty, które sobie sprawisz wykorzystamy jako jeden z elementów motywacyjnych wzmacniających Twoją psychikę.

Nie stosuj też żadnych diet odchudzających – są zakazaneJ. Mało kto wie, że najlepszym sposobem na rezygnację z treningu jest restrykcyjna dieta. Gdy ograniczasz węglowodany ograniczasz również „paliwo” dla swojej „Silnej Woli”, dzięki której zmuszasz się do treningu. Po jakimś czasie skończy się to katastrofą.

Znasz kogoś kto żyje na diecie opierającej się na niedoborze węglowodanów np. przez 20lat, jest zdrowy i czuje się świetnie? – pewnie nie. Za to znasz mnóstwo osób, które stosowały diety, a następnie wracały do poprzedniej wagi – to nieuniknione (skala zależy tylko od restrykcyjności diety).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s