Praca i finanse

Osiągnięcia na polu aktywności fizycznej mają bardzo wiele wspólnego z tymi odnoszonymi w życiu zawodowym. W obydwu dziedzinach sukces gwarantują podobne cechy charakteru. Co za tym idzie rozwijając się w jednej z nich stajemy się automatycznie skuteczniej w drugiej.

A więc to w jaki sposób wzmacniasz i kształtujesz swój charakter w związku z aktywnością fizyczną ma bezpośrednie przełożenie na Twój potencjał do osiągania sukcesów zawodowych.

Najliczniejszą grupę wśród przedsiębiorców stanowią studenci AWF-u. Ponad ¾ ludzi bogatych trenuje co najmniej 4 razy w tygodniu. Czy myślisz, że to przypadek?

Praca

Jak myślisz kto dostanie awans w pracy?

Osoba aktywna, pełna życia, ambitna, pewna siebie, powszechnie lubiana, ciesząca się świetnym zdrowiem, samopoczuciem, pełna pomysłów, mogąca pracować dłużej, wydajniej, która z chęcią przychodzi do pracy. A może osoba posiadająca większą wiedzę teoretyczną, lecz chorowita, niepewna siebie, bez życia, celów i ambicji, zamknięta w sobie, bez umiejętności interpersonalnych. Wybór jest oczywisty.

Bez energii, wiary we własne siły i pewności siebie nie uda nam się sprzedać niczego nikomu. Ani naszych umiejętności w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, ani produktu, który oferujemy. Nie zawrzemy też żadnej umowy, czy kontraktu z klientem.

Sprzedaż i negocjacje

Sukces w negocjacjach zależy głównie od sygnałów niewerbalnych odbieranych przez drugą stronę na poziomie nieświadomym takich jak: pierwsze wrażenie, sposób mówienia, intonacja, czy postawa ciała. Są one ważniejsze od samej treści przekazu.

Dopiero, gdy Podświadomość oceni rozmówcę i podejmie decyzje na podstawie niezauważalnych przez nas sygnałów przekaże ją poprzez Układ Limbiczny do Kory Nowej. Ta z kolei pod wpływem odebranych uczuć i emocji świadczących pozytywnie lub negatywnie o naszym rozmówcy potwierdzi osąd wydany wcześniej przez Podświadomość.

A więc jeśli nie zadbasz o siebie na poziomie fizycznym, masz o wiele mniejsze szanse na rozwój swojej kariery.

Niezależność finansowa

Trudności

Większość ludzi marzy o niezależności finansowej. Najłatwiej osiągnąć to poprzez stworzenie własnej działalności gospodarczej lub ewentualnie wykonywać wolny zawód w branży charakteryzującej się bardzo wysokimi zarobkami.

Niestety większość ludzi, nawet jeśli nachodzą ich tego typu myśli, natychmiast uznaje je za nierealne. Co jest tego powodem? Zazwyczaj brak wiary we własne siły i możliwość wybicia się ponad poziom na którym się znajdują.

Oczywiście kryje się za tym Podświadomość, dążąca za wszelką cenę do zachowania bezpiecznego stanu obecnego. Podobnie dzieje się w przypadku treningu, odchudzania, pozbywania się nałogów, nauki i wszystkich innych działań wymagających pracy, gdzie na efekt końcowy musimy czekać dłuższy czas.  Po prostu tak działa nasz mózg.

Podobieństwa

Co wspólnego ma zdrowy styl życia, a zwłaszcza aktywność fizyczna z osiąganiem celów finansowych? Bardzo wiele. Mimo iż dla większości osób sukces sportowy jest czymś zupełnie innym niż sukces finansowy to do ich osiągnięcia musimy użyć tych samych strategi działania. Pokonujemy podobne przeszkody (zniechęcenie, spadek motywacji, brak wytrwałości). Musimy też rozwinąć podobne zasoby aby osiągnąć sukces.

Ludzie sukcesu finansowego używają takiej samej wspierającej pętli Nawykowej jak sportowcy. Dzięki temu ich rozwój staje się procesem automatycznym. Sportowiec używa zasobów Silnej Woli do przełamywania oporów fizycznych organizmu, tłumienia bólu mięśni i zmęczenia. Człowiek sukcesu używa ich, aby móc dłużej, ciężej i skuteczniej niż inni pracować nad realizacją planu biznesowego.

Oboje mogą być też wspierani lub sabotowani przez Podświadomość od której zależy ostateczny wynik ich pracy. Jeśli uda im się stworzyć nieodparte pragnienie osiągnięcia swojego celu na pewno go zrealizują.

Skuteczność

Korzystne Nawyki wytworzone w kontekście jednej dziedziny (aktywności fizycznej) sprawiają, iż łatwiej jest wytworzyć kolejne, w innych sferach naszego życia (np. w biznesie).

Realizacja celów sportowych dodaje pewności działaniach biznesowych. Wiara w siebie, i wiara w możliwość zmiany, budowana w wyniku postępów treningowych daje nam pewność, że możemy równie skutecznie rozwinąć własny biznes. Mimo iż często nie zdajemy sobie z tego sprawy, każdy aspekt naszego życia ma wpływ na pozostałe, czasem bardzo od niego odległe.

Wnioski

Co to oznacza dla Ciebie? Może dziś boisz się marzyć o nowym domu, samochodzie, własnej firmie, czy niezależności finansowej i myśli tego typu uznajesz za niedorzeczne. To wynik Twoich przekonań na temat własnych możliwości. Twoje dotychczasowe doświadczenie życiowe narzuca Ci ograniczenia. Podpowiada, że nie jesteś w stanie osiągnąć wielu rzeczy o których marzysz.

Możesz zmienić ten stan jeśli Twoje zachowanie i dokonania zaczną temu przeczyć. Jeśli uda Ci się schudnąć, wdrożyć Nawyk aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania automatycznie wiele innych rzeczy uznasz za możliwe. W dodatku zwiększysz też w drastyczny sposób swój potencjał do odnoszenia sukcesów, który ma charakter uniwersalny.

Wzrost potencjał do odnoszenia sukcesu

Uprawianie sportu wiąże się z następującymi korzyściami:

 1. Wzmacniasz Siłę Woli, dzięki której możesz dłużej i efektywniej pracować intelektualnie,

 2. Stajesz się bardziej konsekwentny w działaniu i wytrwale dążysz do celu,

 3. Nie zrażasz się niepowodzeniami,

 4. Nie oczekujesz natychmiastowych efektów, które często są nierealne.

 5. Rośnie Twoja wiara w siebie

 6. Dotleniony i naładowany pozytywną energią mózg jest bardziej kreatywny i twórczy,

 7. Planujesz długofalowo (w ogóle planujesz)

 8. Potrafisz tworzyć realne plany i harmonogramy działań,

 9. Uczysz się mierzyć postępy

 10. Łatwiej jest Ci przekonywać innych do swoich racji

 11. Jesteś nastawiony na rozwój,

 12. Konkurencja motywuje Cię do pracy, a nie zniechęca

 13. Nie boisz się działać,

 14. Uwalniasz się od stresu ograniczającego twórczość i kreatywność

 15. Myślisz pozytywnie.

 16. Nie masz problemów z wychodzeniem poza swoją strefę komfortu.

Wszystkie te cechy są niezwykle potrzebne w biznesie. Możesz rozwinąć je i każdą z nich rozwijasz przez sport.

Podsumowanie

Na drodze do niezależności finansowej czeka na Ciebie wiele ciężkiej pracy i wyrzeczeń – jak podczas odchudzania. W dodatku zetkniesz się z konkurencją. Podobnie jednak jak w sporcie, większość konkurentów szybko się poddaje.

Na mojej stronie poznajesz sposób skutecznego działania w kontekście odchudzania. Jednak mechanizmy, którymi się posługujemy wywodzą się z Psychologii Sukcesu, która zajmuje się przede wszystkim kontekstem finansowym.

Mogę Cię więc zapewnić, że jeśli zrozumiesz i zastosujesz, poznane tu strategie działania w odniesieniu do odchudzania to będziesz mógł z powodzeniem przenieść je na pole aktywności zawodowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s