Atrakcyjność celu

            Zwiększenie atrakcyjności celu jest bardzo ważnym czynnikiem motywacyjnym Cię do ćwiczeń. Każdy z nas woli pracować na 10 000zł niż na 1 000zł.

           Wielkość nagrody przesądza więc o stopniu zaangażowania w działanie i wytrwałości generowanej przez Podświadomość.

           

Czy można zwiększyć wartość celu

            Atrakcyjność celu (nagrody) jest całkowicie subiektywnym odczuciem. Każdy z nas ma swój własny sposób wartościowania otoczenia.

           Dla osób, które od lat prowadzą aktywny tryb życia trening jest niezwykle cenny. Dla początkujących ćwiczenia same w sobie mają minimalną lub wręcz ujemną wartość (często są traktowane jedynie jako koszt).

           

Od czego zależy wartość celu

            O wartości celu decyduje przede wszystkim wielkość nagrody, którą spodziewasz się otrzymać za jego osiągnięcie. W przypadku treningu są to:

  • Bezpośrednie korzyści wynikające z aktywności fizycznej (zdrowie, samopoczucie, itp.)
  • Pozytywny wpływ na inne dziedziny życia (rodzina, rozwój osobisty, finanse, itp.)
  • Uniknięcie zagrożeń wynikających z braku treningu (chorób, gorszego samopoczucia, zmęczenia, gorszego funkcjonowania umysłowego i fizycznego, skłonności do bierności, itp.)

           

Jak zwiększyć atrakcyjność aktywnego stylu życia

            Subiektywnym zwiększaniem wartości jakiegokolwiek przedmiotu, usługi, czy czynności zajmują się marketing i reklama. To one sprawiają, że za znane marki płacimy o wiele więcej niż są warte w rzeczywistości.

           Musisz więc zareklamować swojej Podświadomości trening. Pokazać dlaczego jest on pożyteczniejszym zajęciem niż jedzenie pączków. Udowodnić jak wiele możesz dzięki niemu zyskać i jak wiele stracisz, gdy z niego zrezygnujesz.

           

Jak skutecznie „zareklamować” trening

            Na początku musisz poznać jak najwięcej faktów mówiących o korzyściach wynikających z treningu. W kolejnych artykułach znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat.

           Drugim elementem są przykłady ludzi, którym udało się osiągnąć to o czym marzysz. Zapoznanie się z nimi sprawia, że cel staje się bardziej realny dla osoby, która dopiero zaczyna trenować.

           Kolejna sprawa to reklamowanie samej drogi do celu. Trening musi być przyjemnością, a nie karą. W tym celu budujemy Nawyk. W tym celu tworzymy też system wiążący regularną aktywność fizyczną z codziennymi nagrodami.

           

Podsumowanie

            W kolejnych artykułach poznasz pozytywny wpływ aktywności fizycznej na Twoje życie. Jeśli będziesz do nich regularnie powracał wkrótce trafią do Twoje Podświadomości i przekonają ją do współpracy.

            W ten sposób wyślesz jasny przekaz, który zachęci Mózg Gadzi do działania. Tylko od Ciebie zależy na co tak naprawdę będziesz pracował: na pozbycie się 30 kg nadwagi, czy na nowe, szczęśliwsze życie.

           

Wnioski

            Centymetry i kilogramy są ważne. Jednak o wiele bardziej motywującym celem (dla Podświadomości) jest szczęście, lepsze samopoczucie i powiązanie treningu z rozwojem Twoich kluczowych dziedzin życia.

           To od Ciebie zależy na co tak naprawdę pracujesz. Łatwo się domyślić, że ludzie osiągający sukces to Ci, którzy trenują, aby zmienić swoje życie, a nie tylko wskaźnik wagi.

           

           

 „Liczy się nie to, co masz,

ale co robisz z tym, co masz.”

Autor nieznany

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s