Motywacja

Motywacja jest punktem wyjścia dla wszystkich działań jakie podejmujemy w życiu. Bez niej po prostu nie działamy. Oczywiście źródeł motywacji jest całe mnóstwo jednak nie wszystkie działają na naszą korzyść.

Naszym celem jest wytworzenie u Ciebie Postępującego Nawyku Treningowego. Trwała i silna motywacja jest jego podstawową składową, której źródłem jest podświadomość. Zanim jednak umysł podświadomy zajmie się jej dostarczaniem musisz wytwarzać ją samodzielnie za pomocą swojej kory nowej i zasobów silnej woli.

Zaniedbanie tej sfery jest bardzo częstym powodem rezygnacji osób, które rozpoczynają przygodę ze sportem. Wszystko zaczyna się od naszych błędnych wyobrażeń związanych z dwoma elementami:

1 – jak wielkie korzyści możemy osiągnąć i jak szybko

2 – jak duży wysiłek będziemy musieli włożyć, aby osiągnąć cel

Najczęściej opieramy się na tym co zobaczmy i przeczytamy w Internecie. A co możemy tam zobaczyć? Reklamowe teksty opisujące ekstremalnie skrajnie udane próby zastosowania treningu, diety czy urządzenia (których wiarygodności nie możemy potwierdzić). Są też filmiki nakręcane przez osoby, którym udało się schudnąć kilkanaście, czy kilkadziesiąt kilogramów.

Nie myślimy o tym, że na każdego komu się udało przypada kilkadziesiąt osób którym się nie powiodło – takie osoby nie zamieszczają swoich filmówJ. Nie wiemy też ilu osobom udało się utrzymać w długim okresie.

Nasza motywacja jest więc zawyżona i oparta na nierealnych przesłankach. Nasze „plany” i założenia również odbiegają od naszych rzeczywistych możliwości. Mimo to entuzjazm w nas jest ogromny. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że jego utrzymanie na takim poziomie będzie niemożliwe. Już po kilku treningach przeprowadzonych na maksa zaczynamy schodzić na ziemię, a wraz za tym podąża poziom naszej motywacji. Prowadzi to do nieuchronnego końca naszych działań.

Ta część Bloga ma na celu uchronić Cię przed uzależnieniem Twoich wyników od początkowego zawyżonego poziomu motywacji. Również jej źródła ulegną diametralnej zmianie i wzmocnieniu. Oprócz tego, że będziesz ją czerpał z wielu miejsc powiążemy je z Twoimi wartościami i celami życiowymi co nada im zupełnie inne znaczenie i moc.

Drugim aspektem motywacji jest skierowanie jej do odpowiednich ośrodków w Twoim mózgu. Pewnie domyślasz się że motywowanie kory nowej jest o wiele mniej ważne niż zmotywowanie do działania mózgu gadziego. Oczywiście zadbamy zarówno o naszą świadomość jak i umysł podświadomy, gdyż tylko kompleksowe działania dadzą nam maksymalną skuteczność i gwarancję końcowego sukcesu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s